Červená karkulka

21. listopadu 2011 v 16:55 | Terra |  Pohádky pro děti
(Není sice už nejoblíbenější, ale jako malá jsem ji měla moc ráda a tak vám tu přináším možná trochu zkrácenou verzi příběhu... Alespoň jak ji znám já.)

Karkulčina babička měla narozeniny a proto ji maminka k ní poslala. Karkulka měla babičku ráda a maminka s ní nešla jenom proto, že byla nemocná. A tak ji dala do košíčku bábovku, víno a plno dobrot, které babičce samosebou chutnali. Karkulka si vzala na hlavu červený čepeček a vyšla. Šla lesem svižným krokem. Když tu potká vlka, který se jí ptá "Jakpak se jmenuješ a kam máš namířeno?" Karkulka odpoví "Jsem Karkulka a jdu k babičce." "Co jí neseš?" Vyzvídá vlk "Bábovku, víno, čokoládku a plno dalších věcí." Poví Karkulka "Kde babička bydlí?" Zeptá se naposledy vlk "V malém domku za lesem." Odpoví Karkulka a vlkovi se začnou sbíhat sliny. Karkulce poradí, ať jde babičce natrhat velkou kytici květin a on utíká za les. Zaklepe na dveře a babička jde otevřít. Vlk ji sní a obleče si čapec a noční košili, co má ve skříni. Za chvíli přijde Karkulka. Zaklepe. Ozve se "Dále.." Karkulka vstoupí. Vlk leží v posteli a Karkulka k němu opatrně přistoupí a zeptá se "Babičko.. proč máš tak velké uši?" Vlk jí odpoví "Abych tě lépe slyšela." "A proč máš tak velké oči?" Podiví se "Abych tě lépe viděla." "A proč máš tak velkou pusu?" "Abych tě lépe mohla sníst." Řekne, otevře tlamu a Karkulku sní. Zanedlouho jde kolem chaloupky myslivec, který jak vlka uvidí, tak ho zastřelí a babičku s Karkulkou tak osvobodí. Pak vlka hodí do studny a Karkulka slíbí, že už se s nikým nebude na cestě k babičce bavit. Oslaví babiččiny narozeniny a Karkulka jde domů za maminkou.

Konec


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Příběhy vs. jednovětné články

Příběhy
Jednovětné články

Komentáře

1 Claire | Web | 21. listopadu 2011 v 17:09 | Reagovat

A prosím, dala bys mi hlas zde: http://vanocni.datart.cz/klara-hromadkova-si-preje-ultrabook-asus/
Stačí, když klikneš dolů na darujte ozdobu tomuto přání, budu ti moc vděčná a klidně OPLATÍM nebo ti dám reklamu ke mě na blog, jen mi dej hlas a napiš :)

2 Psychopath | Web | 1. prosince 2011 v 17:02 | Reagovat

Ahoj! Přihlásila ses do Literární soutěže ve Stále Kvalitních Blozích (stale-kvalitni.blog.cz) a já tě chci upozornit na zadání 1. kola. Přeju hodně štěstí, Psychopath

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama